+48 85 746 90 48 promocja@pb.edu.pl

ZBIERZ ZESPÓŁ

W konkursie może brać udział 1 osoba lub zespół maksymalnie 3-osobowy.

ZBUDUJ MASZYNĘ

Maszyna musi składać się z połączonych ze sobą mechanizmów i powinna pracować samodzielnie.

NAGRAJ FILM

Film powinien trwać maks. 2 minuty i musi być udostępniony na portalu YouTube.

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE KONKURSOWE

Wymagane dokumenty i link do filmu prześlij na adres: promocja@pb.edu.pl.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 

Uczestnicy

 • Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, zwanych dalej Uczestnikami, kreatywnych, którym bliska jest tematyka fizyki, budowania, konstruowania, wprawiania obiektów w ruch i ciąg przyczynowo-skutkowych zdarzeń bazujących na zachodzących zjawiskach fizycznych.
 • Uczestnikami konkursu może być wyłącznie osoba lub grupa osób  (zespół maksymalnie 3-osobowy).
 • Przystępując do konkursu musicie mieć pełnoletniego opiekuna merytorycznego.

Maszyna

 • Maszyna musi składać się z połączonych ze sobą mechanizmów a wprawiona w ruch powinna pracować samodzielnie nie krócej niż 20 sekund, jednak nie dłużej niż 120 sekund.
 • Powierzchnia urządzenia nie może przekraczać wymiarów ławki szkolnej tj. 120 cm x 70 cm a maksymalna wysokość urządzenia nie może przekraczać 150 cm.
 • Technika wykonania jest dowolna, a efekt końcowy ma zawierać liczbę 70 (dowolnie wkomponowaną w działanie maszyny), co stanowi nawiązanie do jubileuszu działalności Politechniki Białostockiej. Do budowy możecie wykorzystać przedmioty codziennego użytku, zabawki, pomoce szkolne etc.
 • Wykorzystywane urządzenia elektryczne mogą pracować pod maksymalnym napięciem 24 V. Jeżeli chcecie używajcie baterii lub akumulatorów, lecz absolutnie zabronione jest użycie napięcia sieciowego.

Film i zgłoszenie

 • Film dokumentujący nieprzerwane działanie maszyny nie może być dłuższy niż 2 minuty i musi zawierać w tytule słowa „Niesamowita Maszyna”. Dodatkowo należy w dowolnej formie przygotować krótki opis reakcji łańcuchowej i etapów działania maszyny.
 • Gotowy film należy udostępnić na portalu Youtube, a następnie przesłać na adres mailowy: promocja@pb.edu.pl plik z filmem, link do filmu umieszczonego na portalu Youtube oraz opis.
 • Termin nadsyłania i publikacji filmów na kanale YouTube mija w dniu 18 lutego 2019 roku, o godzinie 23.59. Uczestnicy mają dodatkowe 7 dni na promocję swojego filmu poprzez zebranie jak największej liczby polubień. Okres brany do zestawienia polubień liczy się od daty i godziny publikacji filmu na kanale YouTube do 25 lutego 2019 r. do godz. 13.00.
 • Uzupełnione i podpisane dokumenty stanowiące załączniki Regulaminu (Załączniki nr 1 lub 2 oraz 3) należy dostarczyć do Działu Promocji, pok. 037, ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok.
 • Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 lutego 2019 roku o godzinie 23.59.

Kryteria oceny

 • Komisja konkursowa będzie oceniać prace (urządzenia) dwuetapowo.
 • I etap: wyłonienie do 10 finalistów
 • II etap: prezentacje wyłonionych prac konkursowych i wręczenie nagród na Politechnice Białostockiej (21 marca  2019r.).
 • Oceniania będzie m.in. złożoność urządzenia, uruchomienie urządzenia za pierwszym razem podczas prezentacji i możliwość powtórzenia prezentacji, jakość, pomysłowość i estetyka wykonania.

Odważysz się do nas dołączyć?

Czekamy na Wasze zgłoszenia

Do 18 lutego czekamy na Wasze zgłoszenia w II edycji konkursu „Niesamowita Maszyna”. Jest o co walczyć. Na najlepszych czekają indeksy Politechniki Białostockiej i pieniądze – nawet 5 tysięcy złotych. Konkurs „Niesamowita Maszyna” skierowany jest do uczniów szkół...

Maszyna ruszy

Przygotowujcie śruby, sprężyny a przede wszystkim pomysły. Już wkrótce rozpoczniemy drugą edycję konkursu Niesamowita Maszyna. Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Można wygrać w nim indeks na studia na Politechnice Białostockiej, pieniądze i… dobrze się bawić! Od...

Video „Maszyna PB” nagrodzone w konkursie na kampanie promocyjne

Politechnika Białostocka zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie Genius Universitatis na najlepsze kreatywne kampanie rekrutacyjne uczelni w roku akademickim 2017/2018. W kategorii Video Online nagrodzono nagranie „Maszyna PB”. Jestem bardzo dumna. Przede...