+48 85 746 90 48 promocja@pb.edu.pl

Przygotowujcie śruby, sprężyny a przede wszystkim pomysły. Już wkrótce rozpoczniemy drugą edycję konkursu Niesamowita Maszyna.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Można wygrać w nim indeks na studia na Politechnice Białostockiej, pieniądze i… dobrze się bawić! Od uczestników zmagań nie wymagamy wiedzy teoretycznej, nie oczekujemy kartek wypełnionych równaniami ani złożonych odpowiedzi na jeszcze bardziej skomplikowane pytania. Chcemy poznać Was i Wasze pomysły.

Widzieliście naszą Maszynę PB? Jeżeli nie, musicie szybko nadrobić zaległości.

Stworzona przez nas maszyna Goldberga może zainspirować Was do zbudowania własnych. Nie zniechęcajcie się! Maszynę PB budowało wiele osób. Wasza powinna być znacznie mniejsza, oczywiście nie musi też być tak skomplikowana. Możecie zbudować ją samodzielnie lub w drużynie.

Co się zmieniło? W poprzedniej edycji do konkursowych zmagań zaprosiliśmy maturzystów. Ich młodsi koledzy prosili nas o zmianę regulaminu. Przystaliśmy na tę propozycję. Teraz udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół średnich. Maturzyści walczą o indeksy i pieniądze, pozostali – o te drugie. Dajemy też więcej czasu na zbudowanie maszyn. Finał planujemy na 21marca.

Co warto wiedzieć?

– w konkursie może brać udział jedna osoba lub maksymalnie 3-osobowa drużyna,

– maszyna musi składać się z połączonych ze sobą mechanizmów i  pracować samodzielnie, powinna mieścić się na ławce szkolnej,

– działanie maszyny należy sfilmować a nagranie (maksymalnie 2-minutowe) umieścić w serwisie YouTube

– dokumenty i link do filmu należy wysłać nam mailem.

Więcej szczegółów podamy już wkrótce w regulaminie.