+48 85 746 90 48 promocja@pb.edu.pl

Tylko 13! Już tylko tyle dni pozostało na budowę maszyny i wysłanie zgłoszenia do konkursu Politechniki Białostockiej. Nie przegap swojej szansy na kreatywną naukę i wspaniałą zabawę. Zbuduj niesamowitą maszynę i powalcz o 5 tys. złotych nagrody oraz indeks na studia.

Zbuduj maszynę przypominającą tę stworzoną przez Rube’a Goldberga. Do konstrukcji możesz użyć dowolnych materiałów, sam zdecyduj też o finałowej sekwencji. Twoja maszyna powinna jednak zmieścić się na ławce szkolnej. Kolejny ważny krok to nagranie filmu, który udokumentuje działanie maszyny. Klip nie może być dłuższy niż 2 minuty. Opublikuj go na serwisie youtube, a do nas prześlij link – umieścimy go na kanale Politechniki Białostockiej.

Dlaczego Maszyna?

W naszym konkursie nagradzamy twórców najciekawszej maszyny Goldberga. Konstruując ją udowadniacie, że jesteście kreatywni, znacie podstawowe prawa fizyki i rozumiecie ciąg przyczynowo-skutkowy. Potraficie też logicznie myśleć. To właśnie takich osób poszukujemy! Dołącz do ludzi o podobnych zainteresowaniach. Studiuj na Politechnice Białostockiej i kreatywnie rozwijaj swoje pasje.

Jak zbudować?

Waszym zadaniem jest zaplanowanie i precyzyjne połączenie wszystkich elementów maszyny tak, aby bezbłędnie zadziała. To takie mechaniczne domino, w którym jeden element uruchamia drugi…

Najciekawsze projekty zaprosimy na wielki finał na Politechnice Białostockiej. Tu odtworzycie maszynę, aby zachwycić publiczność i sędziów konkursu.

Ważne!

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 4 grudnia 2017 roku o godzinie 23.59.

Szczegółowe informacje znajdziecie na: www.niesamowitamaszyna.pl